Hakkımda

HAKKIMDA 

Uzman Diyetisyen Sernaz Çakır Ercil Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2008 yılında mezun olmuştur. Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Fitoterapi bölümünde 2015 yılında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2008 yılında 6. Uluslararası Beslenme ve Diyetetik Kongresi ‘nde “ Ergenlerde Beden Kitle İndeksi ve Beden Memnuniyetsizliğinde Depresyon ve Bozulmuş Yeme Davranışı İlişkileri” konulu tezini sözlü olarak sunmuştur. 2009 yılında  “Çocuk ve Ergenlerde Ağırlık Yönetimi” kursuna ve “Karbonhidrat Sayımı” konulu eğitime, 2010 yılında ise “Morbid Obezite ve Bariatrik Cerrahide Beslenme Yaklaşımı” konulu sempozyuma katılmıştır.

2015 yılında 4. Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu ‘Anoreksiyadan Obeziteye Yeme Bozuklukları’ na katılarak sertifika almaya hak kazanmıştır. Bugüne kadar birçok kongre ve sempozyuma katılan Sernaz Çakır Ercil’in aynı zamanda ulusal ve yerel basında makaleleri yayınlanmaktadır.

2008-2009 tarihleri arasında Özel Çengelköy Ülkü Hastanesi’nde ve 2009-2012 yılları arasında Özel Maltepe Denge Tıp Merkezi’nde çalışmış olup 2012 yılından itibaren Özel Göztepe Hastanesi’nde çalışmalarına devam etmektedir.